آیا کسب و کار شما نیاز به اپلیکیشن دارد؟

آیا کسب و کار شما نیاز به اپلیکیشن دارد؟

براساس گزارشات استاتیستا امروزه گوگل پلی با  ۳.۵ میلیون اپلیکیشن و اپ استور با۲.۲ میلیون اپلیکیشن  مثل  اینه که هر کسب و کار کوچک و بزرگی دارای یک اپلیکیشن موبایل هست.

بعضی از اپلیکیشن ها بنظر میاد بعنوان راه‌حلی برای حل یک مشکل بوجود آمده‌اند یا برای افزودن قابلیت‌هایی به نسخه موبایل وبسایت کسب و کار شما

حتی فروشگاه پیتزای نزدیکی شما هم ممکنه در حال راه‌اندازی اپلیکیشن‌اش باشد.امروزه حتی کسب‌وکارهای کوچک و محلی هم برای ایجاد اپلیکیشن موبایل‌‌‌‌شان و توسعه کسب‌وکارشان راغب هستند. اپلیکیشنی که بتواند مشتریان را جذب و موجب سودآوری بیشتر کسب‌وکارتان شود.

به گزارش تک‌کرانچ امروزه کاربران آمریکایی  روزانه ۵ ساعت از وقت خود را با گوشی‌های موبایل هوشمند صرف میکنند.۹۲درصد از کل وقت صرف شده مربوط به استفاده از اپلیکیشن هاست و ۸ درصد بقیه با مرورگر وب موبایل صرف میشود.

از کجا باید بدانیم که کسب‌وکار ما هم نیاز به اپلیکیشن دارد یا نه؟ برای رسیدن به جواب ۸ سوال مطرح خواهیم کرد:

  1. آیا وبسایت شرکت و یا کسب‌وکارتان دارای نسخه‌ی موبایلی هست و برای دستگاههای موبایل بهینه‌‌سازی شده است؟

طراحی وبسایت ریسپانسیو میتواند تجربه‌ی کاربر در دستگاههای موبایل را تا حد زیادی بهبود بخشد و تم های وب ریسپانسیو نیز در پلتفرم های وردپرس وجود دارند. علی رغم این واقعیت، بسیاری از شرکت های کوچک، از طراحی وبسایت موبایل‌پسند استفاده نمیکنند. اگر شما از این دسته کسب‌وکارها هستید، توصیه میکنیم قبل از ساخت اپلیکیشن تان به فکر ارتقاء وب سایت خود و ایجاد نسخه‌ی موبایلی آن باشید.

۲ . آیا رقبای کسب‌وکار شما دارای اپلیکیشن موبایل هستند؟

باید بررسی کنید که رقبای کسب‌وکار شما دارای اپلیکیشن هستند یا نه. میتوانید آمار اپلیکیشن های آنها را از اپ‌استور مربوطه استخراج کنید. آماری مثل تعداد دانلودها و ریویوهای کاربران اطلاعاتی مفیدی در مورد اینکه کاربران و مشتریان چه نظری در مورد آن اپلیکیشن‌ها دارند به شما میدهد.

۳. آیا اپلیکیشن‌تان مشکل مشتریان را حل خواهد کرد؟

بعضی از اپلیکیشن‌های موبایل بعنوان راه‌حلی برای یک مشکل بوجود آمده‌اند. اپلیکیشن‌تان باید یک قدم از نسخه‌ی موبایلی وبسایت‌تان جلوتر باشد و نسبت به سایت بهینه‌شده برای گوشی‌های هوشمند کارایی و خدمات بیشتری به مشتریان ارائه دهد. نقطه ضعف‌های کسب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌وکارتان را پیدا کنید و به این فکر کنید که چگونه یک اپلیکیشن میتواند این نقطه ضعف‌ها را به نقطه‌ قوت تبدیل کند و موانع را از سر راه بردارد.

برای مثال بانک‌های دنیا اخیرا از تکنولوژی‌هایی استفاده میکنند که بسیاری از مشکلات مردم را حل کرده است. در کشورهای که  این تکنولوژی را به کار گرفته‌اند مردم دیگر مجبور نیستند ساعت‌ها از وقت خود را در صف بانک‌ها تلف کنند. مشتریان و کاربران میتوانند از طریق اپلیکیشن بانکداری مختص بانک و با استفاده از اثر انگشت خود بطور امن وارد حساب کاربری خود شوند و فعالیت‌های مربوطه را به انجام برسانند. بعنوان مثال اگر قصد نقد کردن چکی را دارند میتوانند با امضا کردن چک و اسکن(ویا گرفتن عکس از) پشت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌وروی آن کار خود را به انجام برسانند.

میتوانید از این نوع ویژگی‌ها و کارایی‌ها در اپلیکیشن‌تان و در جهت خدمات‌رسانی به مشتریانتان استفاده کنید.

۴. آیا حفظ داده‌ها و اطلاعات مشتری تبادلات را آسانتر میکند؟

این کارایی در تجارت همراه (mobile commerce)نیز باید مدنظر باشد. سعی کنید اطلاعاتی مثل آدرس حمل‌ونقل و اطلاعات شخصی موردنیاز و صورت‌حساب‌های از خریدهای گذشته را فقط با یک بار وارد کردن مشتریان حفظ کنید. اگر کسب‌وکار شما بیشتر متکی بر مشتریان بالفعل است مثل خدمات تحویل مواد غذایی و غذاهای آماده و یا تجارت الکترونیک باید بر روی این کارایی بیشتر تمرکز کنید چون این میتواند فروش شما را افزایش دهد.

۵. آیا از طرح‌های وفاداری مشتری در کسب‌وکارتان استفاده میکنید؟

پاداش‌دهی مشتریان با تخفیف‌ها، کوپن‌ها و متدهای دیگر میتواند از طریق اپلیکیشن کسب‌وکارتان راحت تر باشد و دیگر نیازی به تولید کارت‌‍‌های فیزیکی نیست.

۶. آیا بر برندسازی کسب‌وکارتان اهمیت قابل‌توجه‌ای قائل هستید؟

با ساخت و بازاریابی اپلیکیشن‌تان برندتان میتواند همه‌گیرتر و شناخته‌شده‌تر از قبل باشد.

۷. آیا از محتوای تولیدی کاربران یا محتوای تولید کاربر (یوجی‌سی) برای اهداف بازاریابی‌تان استفاده میکنید؟

کارایی را به اپلیکیشن‌تان اضافه کنید که با استفاده ازآن مشتریان و کاربران بتوانند محتواهای(متنی،عکس و ویدیویی) حاوی محصولات و خدمات شما را در پلتفرم های رسانه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام، فیسبوک و سایر رسانه‌ها به اشتراک بگذارند.

۸. آیا میتوانید اپلیکیشنی بسازید که از قابلیت‌های موبایل‌های هوشمند استفاده کند؟

کاربران بیشتر از اپلیکیشن‌هایی استفاده میکنند که از قابلیت‌ها و امکانات تلفن‌های همراه مانند دوربین و شتابسنج بهره برده‌اند و از طریق وبسایت یک کسب‌وکار خاص نمیتوان به چنین قابلیت‌هایی دست یافت. اپلیکیشن‌های فیتنس مپ‌مای(MapMy) و مای‌فیتنس‌پال( MyFitnessPal)که توسط شرکت آندرآرمور ساخته شده‌اند، نمونه‌هایی از این مورد هستند. اگر بر روی ارائه‌ی خدمات ملموس به مشتریانتان از طریق اپلیکیشن تمرکز کنید، مطمئن باشید که چندین برابر هزینه‌ی صرف شده برای اپلیکیشن‌تان در یک مدت زمان کوتاه جبران خواهد شد.

کارشناسان آپادانا با تخصص خود به شما کمک خواهند کرد تا بهترین راه را برای رسیدن به اهداف پروژه خود انتخاب کنید.با سپردن پروژه هایتان به تیم متخصص آپادانااز پیشرفت پروژه هایتان مطمئن شوید.

 

 

 

 

 

2017 © Copyrights Apadana , All Rights Reserved