تبلیغات و کسب درآمد از نوتیفیکشن

تبلیغات و کسب درآمد از نوتیفیکشن

امروزه پوش نوتیفیکیشن ها (Push Notification) شناخته شده ترین ابزار بازاریابی دیجیتال هستند که به “تعامل مجدد کاربر با اپلیکیشن” کمک می کنند. این نوع تبلیغات همچنین منبع درآمد قابل توجهی برای توسعه دهندگان اپلیکیشن ها و صاحبان وبسایت ها هستند؛ زیرا به آنها اجازه می دهند تا از کاربران غیر فعال نیز کسب درآمد کنند.

بر طبق گزارش های لوکالیتیکس، پوش نوتیفیکیشن ها باعث افزایش مشارکت ۸۸% کاربران در اپلیکیشن و وبسایت می شوند. همچنین ۵۰% کاربران محتوای این نوع  نوتیفیکیشن ها را برای تعامل مجدد در اپلیکیشن و یا وب سایت مفید خواهند یافت.

همانطوریکه آشکار است همه نوع تبلیغ کنندگان از جمله تبلیغات برای دستیابی به کاربران جدید  (user acquisition)،

)Direct Response( واکنش مستقیم

تبلیغات  محتوای بومی و مطابق با جستجو  (native and search advertising )

برای بالا بودن قابلیت مشاهده آگهی، کلیک و عملکرد کلی از پوش نوتیفیکیشن ها استفاده کرده اند. پوش نوتیفیکیشن ها میزان” پاک کردن اپلیکیشن نصب شده توسط کاربران” را کاهش و میزان “مشارکت” آنها و همچنین میزان بازگشت سرمایه (ROI) را افزایش می دهد.

بر خلاف تبلیغات سنتی که بعد از چند ثانیه یا چند دقیقه ناپدید می شوند، تبلیغات پوش نوتیفیکیشنی این امکان را فراهم می کند تا کاربر هر وقت که بخواهد تبلیغات ارسال شده رابررسی کند زیرا این نوع تبلیغات در قسمت (Notification Tray) ساعت ها ذخیره میشود.  

تبلیغات نمایشی (Display ads) سنتی فقط زمانی بازدید کننده دارد که کاربر از آپ استفاده کند و یا از یک دامنه دیدن کند،اما  تبلیغات پوش نوتیفیکیشنی با نمایش اتوماتیک خود بر روی صفحه نمایش کاربران غیرفعال فرصت کسب درآمد افزایشی را فراهم می کنند.

راه های زیادی برای ارسال این نوع تبلیغات وجوددارد که در اینجا فقط به چند مورد اشاره خواهیم کرد:

توسعه دهندگان اپلیکیشن ها میتوانند پوش نوتیفیکیشن ها را از طریق کیت توسعهٔ نرم‌افزار یا SDK  برای کاربران شان بفرستند.

صاحبان وب سایت ها از طریق مرورگر کروم پوش نوتیفیکیشن ها را به سیستم کاربر ارسال می کنند.

همچنین تولیدکننده تجهیزات اصلی (OEM)و شرکت‌های پشتیبانی شبکه واینترنت و ارائه دهنده خدمات IT  نیز از این تبلیغات برای اطلاع رسانی به کاربران استفاده میکنند.

 ۳راهکار بهینه سازی پوش نوتیفیکیشن ها  برای افزایش مشارکت کاربران در اپلیکیشن

  • ایجاد محتوای نوتیفیکیشن باکیفیت و جذاب ( باید یک استدلال محکمی داشته باشید که چرا کاربران باید روی نوتیفیکیشن شما کلیک کنند)
  • زمان بندی بهینه برای ارسال نوتیفیکیشن

(پوش نوتیفیکیشن هایتان را با استفاده از داده هایی که دارید برای هدفگذاری-جغرافیایی کاربران  شخصی تر کنید وتلاش بر این باشد برای ارسال هر پیام  بهترین زمان را انتخاب کنید)

  • انتخاب دوره های زمانی مناسب و خاص برای ارسال نوتیفیکیشن (برطبق گزارش های لوکالیتیکس کاربران با دریافت نوتیفیکیشن های بیش از حد حاضرند اپلیکیشن را حذف و یا نوتیفیکیشن آن را غیرفعال کنند. پس سعی کنید دوره های زمانی مناسبی را برای ارسال این نوع تبلیغات انتخاب کنید.)

اینها فقط چند مورد از راهکارهای بهینه سازی و موفقیت پوش نوتیفیکشن هست. در مقالات بعدی به موارد دیگر نیز اشاره خواهیم کرد.

برای توسعه اپلیکیشن تان باید اطمینان حاصل کنید که منابع را در اختیار دارید و برای برقرار نگه داشتن و سودآوری بهتر از اپلیکیشن تان نیاز خواهید داشت تا با پیشرفت و تغییرات تکنولوژی و رفع باگ آن را بروزرسانی کنید. برای صرف جویی در زمان و پول تان میتوانید پروژه اپلیکیشن تان را بدون صرف وقت و با کمترین هزینه به تیم آپادانا بسپارید.

آپادانا با تاثیر از تکنولوژی ها و تکنیک های جدید در حال ظهور سعی دارد باکیفیت ترین خدمات را به مشتریان عزیز ارائه دهد. با ما تماس بگیرید. ۰۹۲۱۴۹۷۰۸۶۶   –    ۰۲۶۳۲۷۷۷۱۰۱

 

 

 

2017 © Copyrights Apadana , All Rights Reserved