تکنیک های جدید بازاریابی برای گسترش دادن اپلیکیشن موبایل شما

تکنیک های جدید بازاریابی برای گسترش دادن اپلیکیشن موبایل شما

بازاریابی اپلیکیشن موبایل چیست؟

بازاریابی اپلیکشن موبایل تکنیکی برای گسترش آگاهی از اپلیکیشن موبایل‌تان، جذب کاربران، و کسب رضایت آن‌ها در طول مسیر کاربر است.

هدف شناسایی  و هدف‌گیری کاربران اپلیکیشن‌تان، انتقال‌ ارزش‌های اپلیکیشن‌تان، سپس متقاعد کردن آنها به دانلود و مشارکت پیوسته با اپلیکیشن‌تان در طول زمان است.

برای دستیابی به این هدف باید از طریق جمع‌آوری داده‌ها از کاربران بالقوه‌ی خود داشته باشید، از جمله داده‌های سایکوگرافیکی، کجاها بیشتر میتوانید این کاربران بالقوه را پیدا کنید، ارزشی که اپلیکیشن‌تان به آنها ارائه میدهد، اشتراک ارزش‌ها بطوریکه آنها پذیرای آن باشند و پیش‌بینی تکامل تدریجی نیازهای آنها درطول زمان.

 بازاریابی اپلیکیشن‌های موبایل در بسیاری جهات شبیه بازاریابی دیجیتال سنتی است، اما چند تفاوت کلیدی بین این دو وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. در بازاریابی اپلیکیشن‌های موبایل شما لزوما به دنبال فروش شخصی نیستید.

یکی از رایج‌ترین استراتژی‌های کسب درآمد از اپلیکیشن‌های موبایل مدل SaaS (نرم‌افزار به عنوان یک سرویس) است. این یک شیوه انتقالی است که در آن اپلیکیشن در ابتدا برای استفاده رایگان است، اما پس از یک دوره‌ی آزمایشی، کاربر باید برای ویژگی‌های پریمیوم و یا استفاده‌ی مداوم هزینه‌ای پرداخت کند.

بر اساس گزارشات شرکت اطلاعاتی موبایل گتترا (Quettra) اکثر اپلیکیشن‌ها پس از گذشت ۳ روز از نصب، ۷۷ درصد از کاربران فعال روزانه‌ی خود را از دست می‌دهند که این رقم پس از ۹۰ روز به ۹۵ درصد هم می‌رسد. پس نه فقط بر روی جذب کاربر و مشتری بلکه باید بر روی حفظ آنها و ایجاد روابط بلندمدت تمرکز کنید.

اگر اپلیکیشن‌تان بر مبنای مدل SaaS نیست چیکار باید بکنید؟ آیا باید از تکنیک‌های بازاریابی اپلیکیشن موبایل استفاده کنید؟

جواب این سوال بله است! اگر اپلیکیشن‌تان از طریق خرید‌های درون‌برنامه‌ای (فروش اقلام به کاربران و یا حتی امتیازدهی کاربران)  درآمدزایی میکند، ایجاد ارتباط با کاربران‌تان برای خلق فرصت‌های بیشتر و تبدیل کاربران به مشتریان بالفعل (افزایش نرخ تبدیل CRO) ارزشمند است.

استراتژی حفظ کاربران و مشتریان برای اپلیکیشن‌های پولی نیز موثر است. کاربران با رفرال‌گیری و گسترش آگاهی از اپلیکیشن‌تان منجر به درآمد پایدار میشوند.

چرا به بازاریابی اپلیکیشن موبایل نیاز داریم؟

پیش‌بینی می‌شود که حدود ۲.۸۷ میلیارد نفر در سراسر جهان تا سال ۲۰۲۰ دارای گوشی هوشمند خواهند بود.

بازار اپلیکیشن‎‌های موبایل در سال ۲۰۱۵ رشد بی‌نظیری را تجربه کرد. طبق داده‌هایی از یک نظرسنجی در سال ۲۰۱۷ میتوان این نتیجه را گرفت که تعداد کاربران گوشی‌های هوشمند گزارش شده در سال ۲۰۱۵ پیوسته در حال صعود است و در آینده‌ای نزدیک از تبلت‌ها،لب تاپ ها و دسکتاپ‌ها  بیشتر خواهد شد.

 با این همه اپلیکیشن موبایل در بازار که هرساله نیزدر حال افزایش می‌باشند، چه چیزی بعضی از اپلیکیشن‌های موفق موبایل را ازبقیه متمایز می‌سازد؟

بله  درسته که یک اپلیکیشن جدید، قوی، و بصری می‌تواند هزاران کاربر را جذب کند، اما امروزه اصول این بازی تغییر کرده و دیگر این نمی‌تواند تنها رمز موفقیت یک اپلیکیشن باشد. امروزه اپلیکیشن‌ها باید برای جذب توجه، آگاهی از برند، و اعتماد کاربران بالقوه مبارزه کنند. به همین دلیل امروزه بازاریابی اپلیکیشن‌های موبایل یک ضرورت است.

اهمیت شناخت دموگرافیک

صرف زمان و تلاش برای شناسایی و هدف‌گیری دموگرافیک موردنظرتان ضروری است. میتوانید از داده‌های کلیدی در زیر ذکر شده برای شناسایی دموگرافیک‌تان استفاده کنید:

سن

لوکیشن (محل زندگی)

صنعت (شغل)

علاقه‌ها و لایف‌ایستایل (سبک زندگی)

درآمد

کامیونیتی‌ها (جوامع) آنلاین/حضور وب

برای اینکه یک استراتژی بازاریابی برایتان کارآمد باشد باید به زبان مخاطبان‌تان با آنها صحبت کنید و استراتژی‌ها نیز باید به این زبان ارائه شوند.

بعنوان مثال اسنپ‌چت (Snapchat) یک مکان عالی برای هدف قرار دادن جمعیت زیر ۲۰ سال است و فیس‌بوک نیز برای دموگرافیک بالای ۳۰ سال.

به یاد داشته باشید  که مخاطبان هدف با گذشت زمان تغییر میکنند، بنابراین بهتر است انواع مختلفی از تبلیغات را آزمایش کنید، از پلتفرم‌های مختلف اجتماعی استفاده کنید، و برای انتشار محتوای خود از ترکیبی از رسانه ها استفاده کنید.

تحقیقاتی در مورد اپلیکیشن‌های رقیب، کاربران بالفعل آنها، و نیز تاکتیک‌های مورداستفاده‌ی آنها انجام دهید، شاید این استراتژی‌ها برای شما مؤثر واقع شود.

هر بازاریاب متخصص می‌داند که گاهی اوقات بزرگترین بازگشت سرمایه (ROI) یک شرکت از دموگرافیکی ناشی می‌شود که شرکت قبل از شروع کمپین بازاریابی‌اش از وجود آن آگاه نبوده است. تا حد امکان در استراتژی‌های بازاریابی خود انعطاف‌پذیر باشید و از تاکتیک‌های هوشمندانه و سریع العمل استفاده کنید: باید همیشه در حال تست، یادگیری، و اجرای استراتژی های جدید باشید.

استراتژی‌های جدید بازاریابی اپلیکیشن موبایل در سال ۲۰۱۹

  1. تمرکز بر روی یک یا دو استراتژی در یک  زمان
  2. بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی موتورهای جستجو (SEO + SEM)
  3. بهینه سازی اپ‌استور (ASO)
  4. تبلیغات در شبکه‌‌های اجتماعی
  5. اینفلوئنسر مارکتینگ (بازاریابی نفوذگر یا تاثیرگذار)
  6. بازاریابی محتوا
  7. بازاریابی ویروسی (حلقه‌های ویروسی)
  8. طرح بازاریابی اپلیکیشن‌تان را قبل از راه‌اندازی آن عملی کنید
  9. روابط عمومی (PR) و رویدادها

قدرت تعاملات انسان به انسان را نادیده نگیرید. برگزاری لانچ پارتی و روز رسانه و رویدادهایی ازاین قبیل میتواند در موفقیت محصول (اپلیکیشن) بسیار مؤثر واقع شود.

۱۰. هوشیار و انعطاف‌پذیر باشید

انعطاف‌پذیر باشد و خودتان را آپدیت (به روز) نگه دارید. اینترنت به سرعت حرکت می‌کند و الگوها میتوانند در یک چشم به هم زدن تغییر کنند. ما درحال حاضر در “عصر سنگی” شبکه‌های اجتماعی به سر میبریم و نمی‌دانیم بعد از این چه اتفاقی خواهد افتاد. بنابراین پتانسیل‌های آینده‌ای که باعث افزایش مشارکت کاربران و کاهش هزینه‌ها میشوند را نادیده نگیرید

۱۱. مشورت با یک متخصص بازاریابی اپلیکیشن موبایل همچون تیم آپادانا

بازایابی موفق اپلیکیشن‌تان می‌تواند وقت زیادی ازتون بگیره و اگر یک کارشناس بازاریابی در کنارتان نداشته باشید، دستیابی به نتیجه‌ی موردنظر می‌تواند راه سخت و پر پیچ‌وخمی باشد.

با برونسپاری طرح بازاریابی‌تان به یک متخصص اپلیکیشن موبایل‌ اززمان خود استفاده‌ی بهینه بکنید.

متخصصان اپلیکیشن آپادانا می‌توانند به سرعت شما را به ارتباطات بازاریابی موردانتظارتان برسانند تا بتوانید بازگشت سرمایه (ROI) را  حتی زودتر از زمان اداره کمپین بازاریابی توسط خودتان،شاهد باشید.

اگر برای رشد و گسترش اپلیکیشن‌تان به کمک نیاز دارید، آپادانا برای کمک به شما مشتریان عزیز اینجاست. هکرهای رشد متخصص ما برای خدمات‌رسانی به شما خوشحال خواهند بود. با ما تماس بگیرید.

 

2017 © Copyrights Apadana , All Rights Reserved