مزایای ساخت اپلیکیشن بر فروش بالای کسب و کار

مزایای ساخت اپلیکیشن بر فروش بالای کسب و کار

تلفن‌های همراه هوشمند امروزه  به ما این امکان را می‌دهند تا ما به منبع نامحدودی از دانش سراسر دنیا دسترسی پیدا کنیم و میتوانیم با هر کسی در هر گوشه ای از این سیاره‌ی خاکی ارتباط برقرار کنیم.

این مزیت جدید موبایل‌های هوشمند باعث افزایش استراتژی‌های پروموشن (تبلیغات) کسب‌وکار در سراسر جهان شده است.

۲ روز پیش در ۳ ژانویه ۲۰۱۹، اپ‌استور هفته‌ی تعطیلات سال نوی رکوردشکنی را تجربه کرد. تا این تاریخ مشتریان و کاربران اپ‌استور بیش از ۱.۲۲ میلیارد دلار در اپلیکیشن‌ها صرف کرده‌ بودند و بیش از ۳۲۲ میلیون دلار این رقم متعلق به روز اول سال نو ۲۰۱۹ بود که رکورد یکروزه‌ی جدیدی در تاریخ اپ‌استور است.

هر کسب‌وکاری، صرفنظر از اینکه چقدر کوچک است، می‌تواند از اپلیکیشن‌ در راستای افزایش فروش استفاده کند. هر یک از ویژگی‌های ذکر شده در زیر می تواند به طور مستقیم به فروش منجر شود، و به اپلیکیشن‌ها کمک میکند تا ارزش خود را با تقریبا هر کلیکی ثابت کنند.

راه‌های مختلفی برای ارتقاء کسب‌وکارتان و افزایش فروش بوسیله‌ی اپلیکیشن‌های موبایل وجود دارند که در این مقاله بطور مختصر ومفید آنها را ذکر خواهیم کرد:

 • سفارشات داده شده توسط اپلیکیشن‌های موبایل

کاربران از این راه سریع‌تر و آسانتر می‌توانند محصولات شما را جستجو و به طور مستقیم از طریق اپلیکیشن سفارشاتشان را ثبت کنند که این نیز بخودی خود باعث بالا رفتن فروش کسب‌وکارتان می‌شود. خریدهای درون اپلیکیشنی (درون برنامه‌ای) بیش از یک پنجم کل خریدهای آنلاین را بخود اختصاص داده است که این رقم هر ساله در حال افزایش است.

 • پوش نوتیفیکیشن‌ها

ارسال پیام به کاربران از طریق  پوش نوتیفیکیشن‌ها یک راه عالی برای  افزایش سطح فروش است. شما می‌توانید بسادگی از طریق پوش نوتیفیکیشن پروموشن (تبلیغ) محصولات و خدماتتان را انجام دهید و یا به مشتریان و کاربران در مورد آفرهای (پیشنهادات) ویژه، تخفیف‌ها، و رویداد اطلاع‌رسانی کنید. این به این معنی است که  اپلیکیشن یک کانال تبلیغاتی جدید را به زرادخانه‌ی بازاریابی شما اضافه میکند.

 • برنامه‌ی وفاداری مشتریان (اختصاص پاداش‌)

پاداش‌دهی به مشتریان یکی از روش‌های آزمایش شده برای افزایش طرفداران و مشتریان بالقوه و تقویت وفاداری مشتریان بالفعل  کسب‌وکار است. با ارائه یک برنامه‌ی وفاداری از طریق اپلیکیشن‌های تلفن‌های همراه به راحتی بدون نیاز به  چاپ کارت و یا نگرانی در مورد پیگیری پاداش میتوانید به مشتریان تکرار شونده و حتی مشتریان تک‌خریدی پاداش دهید.

 شما می توانید با این تکنیک فروش‌تان را با حداقل تلاش افزایش دهید!

 • رفرال‌گیری

سعی کنید در اپلیکیشن کسب‌وکارتان از ویژگی رفرال‌گیری استفاده کنید. کاربران و مشتریان با پست کردن لینکی به کسب‌وکارتان در پروفایل شبکه‌های اجتماعی‌شان به شما این امکان را می‌دهند که به شبکه‌های اجتماعی آنها نفوذ داشته و مشتریان بالقوه‌ی جدیدی را پیدا کنید. کلمه‌ی دیجیتال میتواند یک نیروی متقاعدکننده باشد و یک اپلیکیشن به شما امکان استفاده‌ی حداکثر از دنیای دیجیتال را می‌دهد.

 • رزروهای انجام شده توسط اپلیکیشن‌های موبایل

اگر کسب‌وکارتان در حوزه‌ی رستوران، هتل، اسپا، آموزش‌های شخصی و مشاوره‌ای، و یا کسب‌وکارهای مبتنی بر ارائه دوره و جلسه و خدمات است، رزروهای اپلیکیشنی این امکان را می‌دهند تا تقویم و زمانبندی کاریتان را در اختیار مشتریان و کاربرانتان قرار دهید. این باعث تسهیل و تسریع فرآیند رزرواسیون و همچنین سبب ایجاد کانال دیگری برای افزایش سطح فروش میشود.

 • رویدادهای RSVP

اگر شما در حال برگزاری یک رویداد برای کسب‌وکارتان هستید، میتوانید به کاربران این امکان را دهید که از طریق اپلیکیشن تلفن همراه‌ خود ثبت نام کنند. این میتواند مدیریت رویداد را برایتان آسانتر کند. مدیریت  RSVP ها (مخفف جمله ی فرانسوی Répondez Sil Vous Plaît به معنی “لطفا پاسخ دهید” و در دعوت‌نامه‌ها استفاده میشود) از طریق ایمیل خواندن و ورود داده است، اما استفاده از فرم‌های اتوماتیک در اپلیکیشن تلفن همراه‌تان میتواند فوق العاده ساده باشد.

 • کوپن‌های جی‌پی‌اس (GPS)

شما میتوانید به کاربران و مشتریان از طریق‌ اپلیکیشن‌های تلفن‌های هوشمند مجهز به جی‌پی‌اس (GPS) کوپن‌های تخفیف بفرستید. هنگامی که آنها در نزدیکی مغازه‌های فیزیکی کسب‌وکارتان هستند میتوانید از طریق اپلیکیشن آنها را ردیابی کرده و برای بررسی تخفیفات آنها را دعوت به داخل مکان کسب‌وکارتان بکنید. این نوع پاداش‌دهی نیز میتواند سطح فروش را افزایش دهد.

 • ثبت‌نام در خبرنامه

شما میتوانید خواهان ثبت‌نام مشتریان وکاربران در خبرنامه‌ی اپلیکیشن‌تان باشید تا بتوانید درهر زمان و مکان که آنها هستند، آنها را از اطلاعات، تخفیفات، و پیشنهادات ویژه باخبر کنید.

 • قدرت‌بخشی به رابطه‌ی بین مشتری و فروشنده
 • بهبودبخشی تعامل وتجربه‌ی مشتری
 • تسریع و تسهیل و پیگیری آسانتر فرآیند خرید
 • بکارگیری استراتژی‌های مارکتینگ بهتر و انعطاف‌پذیرتر

شرکت آپادانا شما را تا مراحل ” انتشار اپلیکیشن‌تان در اپ‌استورها” و  نیز “مارکتینگ اپلیکیشن‌تان در اپ‌استورهای مختلف” یاری خواهد کرد. سازمان‌ها، صاحبان صنایع، و کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ میتوانند با سپردن پروژه‌های اپلیکیشن‌شان به آپادانا از به انجام رسیدن آن بر اساس استانداردهای جهانی مطمئن باشند.

 

 

 

 

 

 

 

2017 © Copyrights Apadana , All Rights Reserved