موفقیت یک اپلیکیشن موبایل

موفقیت یک اپلیکیشن موبایل

با وجود بیش از ۱ میلیون اپلیکیشن در اپ استورهای بزرگ، کسب و کارها اهمیت اپلیکیشن‌های موبایل را درک کرده‌اند.

در نتیجه، بازار اپلیکیشن‌ها به طور فزاینده ای رقابتی شده و کشف شدن در یک دریای از رقابت میتواند برای کسب و کارها چالش‌برانگیز باشد.

به منظور موفق شدن در این رقابت دانستن راه‌های موفقیت یک اپلیکیشن موبایل ضروری است. امروزه تلفن‌های همراه هوشمند یکی از قوی ترین ابزار موجود در دسترس ما هستند و نقش مهمی در جامعه ایفا می کنند.

به گزارش فلری (Flurry) در مقایسه با وبسایت‌های موبایلی کاربران ۹۰ درصد وقت خود را در اپلیکیشن‌های موبایل صرف میکنند. امروزه کسب‌و‌کارها برای خلق چیزی که مصرف‌کنندگان (کاربران) نیاز دارند، باید استراتژی‌هایی در مورد موبایل ایجاد کنند. بر طبق گزارشات نیلسن، یک کاربر با استفاده‌ی متوسط از اسمارت‌فون، حدود ۲۵-۳۰ اپلیکیشن بر روی موبایل خود دارد و تعداد اپلیکیشن‌هایی که اغلب مورد استفاده قرار میدهد حدود ۴-۳ اپلیکیشن است.

چه چیزی باعث موفق شدن این اپلیکیشن‌های پراستفاده شده است؟

پاسخ این سوال میتواند در برآورده کردن سریع و موثر نیازهای کاربر نهایی نهفته باشد. اگر یک اپلیکیشن بتواند وظیفه‌ای (حل یک مشکل) که برای آن ساخته شده است را به طرز فوق‌العاده‌ای بهتر از بقیه انجام دهد، مطمئنا” موفق خواهد شد.

موفقیت یک اپلیکیشن موبایل یک فرآیند تک‌مرحله‌ای نیست، بلکه یک سفر است. کسب و کار در طول زمان تلاش می کند تا اپلیکیشن موبایل خود را در راستای برآوردن نیازهای کاربران و به موفقیت رسیدن بهبود ببخشند و بروزرسانی کنند.

در اینجا ۱۵ عنصر کلیدی موفقیت یک اپلیکیشن موبایل را ذکر خواهیم کرد:

 • حل مشکلات موجود (پیدا کردن راه‌حل برای مشکلات موجود)

هر محصول موفقی برای حل یک مشکل و برآوردن نیازهای مصرف‌کنندگان بوجود آمده است. بهتره بزرگ فکر کنید، ازخودتان بپرسید که اپلیکیشن تان کدام نیاز کاربران را حل خواهد کرد و چطور میتواند به آسانتر کردن زندگی کاربران کمک کند. اپلیکیشن شما نیاز به یک هدف خاص  دارد، پول خود را با تقلیدهای کورکورانه هدر ندهید. در مورد نقاط ضعف بالقوه و موانع که پیش روی مشتریانتان برای خرید وجود دارد، تحقیقاتی انجام دهید. این میتواند راهی باشد برای کشف مشکلات موجود و ارائه راه‌حل از طریق طراحی اپلیکیشن.

 • تمرکز بر ویژگی‌های اصلی

ویژگی‌های غیرضروری که باعث تجربه کاربری میشود را حذف و بر روی ویژگی‌های اصلی تمرکز کنید. در درجه‌ی اول به این فکر کنید که چه چیزی شما را برآن داشته تا یک اپلیکیشن بسازید و چرا این یک چیز (ایده) از بقیه ایده‌ها منحصربفرد است؟ اپلیکیشن‌های موفق اپلیکیشن‌هایی هستند که اهداف خاص خود را بهتر و یا متفاوت تر از بقیه رقبا انجام میدهند. اگر نیازی به ویژگی های بیشتر باشد، این ویژگی‌ها در ورژنهای آینده‌ی بعنوان آپدیت‌ به اپلیکیشن افزوده خواهند شد.

 • ارائه ارزش واقعی به مخاطبان

ارائه ارزش واقعی به مشتریان موجب افزایش وفاداری مشتریان و لیدسازی (Lead Generation) میشود. این روزها کاربران بخاطر صرفه‌جویی در زمان بدنبال سرعت و راحتی هستند. آپادانا میتواند اپلیکیشن شما را در راستای دستیابی به ارزشهایی همچون كاربردپذيری(مفيديت)، سرگرمي‌، آسانتر کردن زندگی کاربران، و طیف وسیعی از ارزشهای دیگر طراحی  کند.

 • سادگی را در نظر بگیرید

تجربه کاربری میتواند نقش مهمی در موفقیت یک اپلیکیشن ایفا کند. سعی کنید تا حد ممکن اپلیکیشنی سهل‌الاستعمال و کاربرپسند ایجاد کنید. سعی کنید براساس دستورالعمل های طراحی یک رابط کاربری مناسب با نویگیشنی (رهیابی) ساده ایجاد کنید.

 • برای هر دو سیستم عامل‌های اندروید و iOS توسعه دهید
 • ارائه قابلیت‌های آفلاین

به طور طبیعی، اکثر اپلیکیشن‌ها برای ارائه خدمات متکی به اتصالات اینترنت هستند. با وجود اینکه امروزه اینترنت همه جا در دسترس است، هنوز هم داشتن قابلیت‌های آفلاین (دسترسی به ویژگی ها و محتواهای آفلاین) میتواند مزیت قابل توجهی برای اپلیکیشن‌تان داشته باشد.

 • حفظ عملکرد بالا

برای دانلود کردن اپلیکیشن‌تان، افزایش درآمد، ارتقاء برندتان، و ارائه تجربه کاربری مثبت به مشتریان و کاربران اپلیکیشن‌تان باید عملکرد بهتری داشته باشد. برای ارائه تجربه کاربری بهتر و بهینه‌سازی اپلیکیشن‌تان باید عملکرد کند اپلیکیشن، باگ‌ها، کرش‌ها (اشکالات) را شناسایی و رفع کنید.

 • تست اپلیکیشن

تست اپلیکیشن از طریق کاربران واقعی قبل از راه‌اندازی حیاتی میباشد.

 • آن را رایگان ارائه دهید

همه، دانلود کردن اپلیکیشن‌های رایگان را دوست دارند، این به آنها فرصتی میدهد تا بدون ریسک چیزهایی که شما ارائه میدهید را بررسی کنند. اگر کاربران اپلیکیشن تان را مفید بیابند و ارزش هایی را به آنها ارائه دهد، برای آنلاک کردن محتوا، ویژگی‌های پریمیوم ویا حتی ورژن بدون تبلیغات (ad-free) خرید درون برنامه‌ای انجام خواهند داد.

 • برنامه ریزی یک استراتژی بازاریابی

یک برنامه‌ی بازاریابی قوی میتواند مشتریان بالقوه‌تان و تعداد نصب اپلیکیشن را افزایش دهد. بهتر است قبل از راه‌اندازی اپلیکیشن‌تان فعالیت‌های بازاریابی را آغاز کنید. توصیه می شود استراتژی بازاریابی خود را به ۳ مرحله تقسیم کنید: قبل از راه اندازی، راه اندازی و پس از راه اندازی. برنامه‌ی بازاریابی شامل استفاده از طیف وسیعی از رسانه‌ها و متدهاست. برای مثال، بهینه‌سازی اپ استور فقط یک راه برای اطمینان از اکتشاف اپلیکیشن‌تان در میان مخاطبان هدف شما است.

 • شخصی‌سازی تجربه‌ی کاربری
 • برنامه‌ریزی برای مشارکت مدام کاربران
 • ایجاد یک کانال فیدبک (بازخورد)
 • پيگيري آنالیتیک‌های درون برنامه‌ای
 • بروزرسانی‌های منظم

شرکت آپادانا شما را تا مراحل “سئو و نامگذاری اپلیکیشن تان” و  همچنین “انتشار و مارکتینگ اپلیکیشن تان در پلتفرم های مختلف” یاری خواهد کرد. هر آنچه که شما برای پروژه تان نیاز دارید، کارشناسان متخصص آپادانا برای کمک به شما اینجا هستند.

 

 

 

 

2017 © Copyrights Apadana , All Rights Reserved