ویژگی های سایت خوب

سایت حرفه ای, ویژگی های یک سایت حرفه ای چیست!

ویژگی های یک سایت حرفه ای

 

. ویژگی های یک سایت حرفه ای چیست؟

. طراحی چگونه باشد تا در پایان کار وب سایتی مناسب داشته باشیم؟

. تفاوت یک وب سایت حرفه ای با سایر سایت ها در چیست؟

. در طراحی یک سایت حرفه ای به چه جزئیاتی باید دقت کنیم؟

 

امروزه با توجه به فراگیر شدن تجارت الکترونیک اکثر کسب و کار ها حتی تجارت های کوچک هم وارد رقابت در این عرصه بین المللی شده اند. و بر روی آن سرمایه گذاری می‌کنند.

موفقیت در این رقابت پرتکاپو به وجود یک سایت حرفه ای بستگی دارد.

در این بین افراد بسیار زیادی وجود دارند که با تماشای چند فیلم آموزشی اقدام به ارائه خدمات اینترنتی و طراحی وب سایت می‌کنند.

اینان متاسفانه از معیارها و استانداردهای یک وب سایت حرفه ای اطلاعی ندارند و مشتریانی که معیارشان فقط و فقط قیمت است با مراجعه به این افراد سایت خود را با دامنه و قیمت دلخواه راه اندازی می‌کنند. ولی در آخر به دلیل مطابقت نداشتن با استانداردهای جهانی انتظاراتشان از سایت برآورده نمی‌شود.

 

به طور کلی تمام ویژگی‌های طراحی وب سایت حرفه ای به صورت زیر است:

 

سازگاری با انواع نمایشگرها:

یک وب‌سایت حرفه ای باید این امکان را داشته باشد تا بتواند خود را با نمایشگرهای مختلف از جمله: مانیتورها، تبلت ها و موبایل تطبیق دهد تا همه‌ی کاربران در تمامی زمان‌های خود بتوانند از سایت استفاده کنند.

 

نمایش اطلاعات مفید از کسب و کارتان:

باید به این موضوع توجه کرد که وقتی کاربری وارد سایت شما می شود، دنبال چه چیزی می گردد و از قرار دادن اطلاعات مهم سایتتان در لینک های تو در تو بپرهیزید.

 

ایجاد محیطی امن برای تبادل با کاربر:

بسیاری از مشکلات امنیتی با استفاده از سرورهای امن و بروزرسانی شده کم خواهد شد؛ همچنین با قرار دادن گواهی امنیت SSL و رعایت قواعد آن اعتماد کاربر خود را به سایت افزایش می دهید.

 

برخورداری از گرافیک مناسب:

از مهم ترین ویژگی های یک سایت حرفه ای داشتن ظاهر زیبا و کاربرپسند است، چرا که هر کاربر با دیدن آن شما را ارزیابی کرده و در صورت جذب شدن به سایت تصمیم به دریافت خدمات مختلف از شرکت شما را خواهد گرفت.

علاوه بر زیبایی و جذابیت المان های به کار رفته در سایت از جمله رنگبندی، استفاده درست از عکس ها، آیکن ها و فونت های مناسب که در مجموع به آن طراحی رابط کاربری (UI) گفته می‌شود.

طراحی UX نیز اهمیت فراوانی دارد، در توضیح این مورد می‌توان گفت کاربری که سایت شما را می‌بیند برای داشتن تعامل خوب با آن نیازمند وجود طراحی تجربه کاربری (UX)  مناسب در سایت است.

این موضوع باعث می‌شود افرادی که از سایت بازدید می‌کنند بتوانند با همه قسمت های سایت ارتباط برقرار کرده و پاسخ سوالات خود را در آن بیابند و از گشت و گذار در بخش های مختلف سایت لذت ببرند.

 

ایجاد بخش سوالات متداول:

بخشی از سایتتان را به سوالات متداولی که ممکن است برای مراجعه کنندگان پیش بیاید اختصاص دهید.تا سوالاتی که ذهن آنها را درگیر کرده در سایت خودتان پیدا کنند. این سوالات را جمع آوری کرده و پاسخ های مناسب و کوتاه برایشان پیدا کنید .با توجه به آنکه اکثر سوالات تکراری و کاربردی می‌باشند نیاز بسیاری از کاربران را برطرف می‌کنید.

 

افزایش رنکینگ سایت:

مهم ترین ویژگی طراحی سایت حرفه ای بهینه سازی سایت برای موتورهای جست وجو است. استفاده از علم سئو باعث می‌شود تا سایتتان رتبه بالاتری در میان موتورهای جسست و جو داشته باشد که در نتیجه ترافیک و بازدید سایت شما افزایش می‌یابد.

 

بهتر است از مواردی که به صورت خودکار و بلافاصله بعد از بارگذاری سایت شروع به کار می‌کنند خودداری کنید مثل موسیقی، اجرای فیلم و استفاده از flash player.

 

 

2017 © Copyrights Apadana , All Rights Reserved