چرا داشتن یک وب سایت و اپلیکشن برای کسب و کار الزامی است

چرا داشتن حداقل یک وبسایت و اپلیکیشن برای کسب و کار الزامی است؟

امروزه در عصر تکنولوژی راه اندازی وب سایت و اپلیکیشن هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری جهت توسعه کسب و کارتان هست. پیشنهاد میکنم این مقاله را از دست ندهید.

Online-business-marketing

اگر اینترنت را بعنوان یک کشور در نظر بگیریم وب سایت ها بنا هایی در آن کشورند. امیدوارم تا الان یک درک کلی از اینکه املاک در دنیای فیزیکی ارزشمندند، داشته باشید- بناهای دیجیتالی هم مثل نوع فیزیکی کار میکنند. در دنیای سریع السیر امروز که با تکنولوژی همراه است با ساختن وبسایت و اپ، شما نقشه زمین آنلاین تان را ایجاد میکنید. اگر شما صاحب یک کسب و کار هستید که هیچ وبسایتی ندارید و این حقیقت به تنهایی نمی تواند یک دلیل قانع کننده در ایجاد حضور آنلاین برای بیزینس تان باشد. چند دلیل بیشتر را توضیح خواهیم داد.

مردم امروزه از اینترنت همچون دفتر تلفن استفاده می کنند

امروزه مردم برای کسب اطلاعات حتی اطلاعات محلی از اینترنت استفاده میکنند. مشتری های بالقوه امروزه از تبلت و گوشی های هوشمند خود برای تصمیم گیری در مورد اینکه به کجا بروند و چی بخرند استفاده میکنند بنابراین بیزینس تان میتواند با یک جستجوی محلی در صفحه مرورگر ظاهر شود.

کسب اعتبار همگانی

همانطوری که مردم انتظار دارند تجارتی دردنیای واقعی آدرس تعریف شده ای داشته باشند درست همان انتظار را در دنیای مجازی دارند.

یک شبکه مارکتینگ دیگری برایتان ارائه میدهد

یک وبسایت یا اپ تجاری مانند یک بیلبرد عمل میکند که حضور آنلاین اتوماتیک دارد. شما شانس بیشتری برای معرفی خدمات و محصولات خود به عموم دارید و این راه دیگریست برای دستیابی راحت مشتریان به شما (البته چقدر توجهات و نگاه ها را به خود مجذوب خواهید کرد به استراتژی های بازاریابی ماهرانه تان همچون سئو، وبلاگ نویسی، استفاده از شبکه های اجتماعی و تبلیغات آنلاین بستگی دارد).

 

وبسایت و اپ تجاری در جمع آوری دیتا و بیشتر شدن مشتری های راغب کمک میکند

متقاعد کردن مردم برای نوشتن آدرس ایمیل شون در یک مغازه فیزیکی نسبت به تایپ ایمیل شان در وبسایت یا اپ خیلی مشکل هست، بخصوص اگر بدانند در قبال اینکار خبرنامه، تخفیف ها، گزارش های ویژه و یا کتاب الکترونیکی دریافت میکنند. زمانی که شما ایمیل آدرس مشتری ها را دارید میتوانید با آنها ارتباط مؤثرتری برقرار کنید.

تجارت الکترونیکی روز به روز در حال رشد می باشد

سال ۲۰۱۷  در ایالت متحده امریکا  مصرف کنندگان برای خرید های خرده انجام شده از وب حدود  ۴۵۴ میلیارد دلار پرداخت کردند. این مقدار در مقایسه با رقم سال ۲۰۱۶ که ۳۹۱میلیارد دلار بود ۱۶% افزایش داشت.

تخمین زده شده است که فروش های تجارت الکترونیکی در سالهای آینده با سرعت بیشتری پیشرفت خواهد کرد و این رقم به بیش از ۶۸۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ خواهد رسید.

در کانادا درآمد صنعت تجارت الکترونیک در سال ۲۰۱۵، ۲۷ میلیارد دلار بود که انتظار میرود این فروش ها در سال ۲۰۱۸ به ۴۵ میلیارد دلار برسد.

وب رومینگ میتواند مشتریان زیادی رابرایتان به ارمغان بیاورد

 اگر شما صاحب یک بیزینسB&M هستید سرمایه گذاری برای یک حضور آنلاین میتواند باعث سود بیشتری در تجارت آفلاین تان شود که این بخاطر محبوبیت در حال افزایش وب رومینگ است و  مشتریان قبل از خرید در مغازه فیزیکی در مورد آیتم ها تحقیق می کنند. هنوز هم ۹۰% خرید های جهان بصورت آفلاین صورت میگیرد که این نشان میدهد وب رومینگ برای بیشتر افراد در اولویت است.

رشد روزافزون کاربران اینترنتی

طبق گزارشاتی از سوی مؤسسات تحقیقاتی همچون  وی آر سوشئل و هوت سوئیت  در ژانویه ۲۰۱۸ تعداد کاربران اینترنت از مرز ۴ میلیارد گذشت، خب نیمی از جمعیت جهان حالا از اینترنت استفاده  میکنند که یک چهارم از یک میلیارد این آمار کاربران اینترنت تازه وارد در سال ۲۰۱۷ بودند. در حال حاضر، کاربران اینترنتی در امریکا و کانادا ۸۸.۵% از جمعیت را تشکیل میدهد که در ایران نیز این آمار به بیش از ۴۷ میلیون کاربر رسیده است.

عصر موبایل و اینترنت اشیا(IOT)

با تغییرات بوجود آمده در حوزه موبایل و اینترنت اشیا در سال ۲۰۱۴, اکنون تجارت ها بهتر میتوانند از امکانات و چشم اندازهایی که این تکنولوژی ها در زمینه اپلیکیشن ها ارائه میدهند, استفاده کنند. از سال ۲۰۱۴ قدرت شرکت هایی مثل اپل فیسبوک و آمازون افزایش یافته است و آمازون اکنون حتی دیتا بیشتری برای دیتا ماینینگ در اختیار دارد. شما از این تکنولوژی ها چطور در راستای توسعه و به روز نگه داشتن بیزنس تان استفاده میکنید؟

2017 © Copyrights Apadana , All Rights Reserved